Ulaşılabilir Sanat Projesi
Kısaca: Seni çok heyecanlandığımız yeni projemize davet ediyoruz!

Sanatını daha da ulaşılabilir kılmak adına kitlemizle buluşturmak istiyoruzŞimdi ise "uzunca" anlatabilmemiz için aşağıya göz atabilirsin :)

Neden Bunu Yapıyoruz?

Kutuda Sanat Var'ı kurduğumuz ilk günden bu yana sanatın daha fazla insana ait olması için çalışıyoruz. Bunu önce sanat kutularımızla, daha sonra atölyelerimizle, kurumsal etkinliklerle ve üniversitelerde ücretsiz atölyeler ile yaptık. Şimdi ise sanatın üretiminin yanı sıra, insanların sevdikleri sanatçıların eserlerine ulaşmalarını bir lüksten çıkartıp, ulaşılabilir bir yönteme çevirerek de sunmak istiyoruz.

Neden Dijital Baskı?

- Çünkü ulaşmak isteyenlere ulaşılabilir olmasını istiyoruz. Kutuda Sanat Var'ın hem sosyal medyasında hem de internet sitesinde erişim gücü en yüksek olan demografi lise ve üniversite çağındaki kişilerdir. Takipçilerimizden en çok aldığımız yorum ise Türkiye'de sanatın, sanat malzemesinden eserlerine kadar pahalı bulunması. Dolayısı ile daha ilerleyen yaşlara kıyasla alım gücü daha kısıtlı olan bu arkadaşlarımıza "sanat alabilme" olanağı sunmak istiyoruz. 

- Çünkü sanatı yaymak istiyoruz. İlk günden bu yana Kutuda Sanat Var'ın amacı hep daha fazla insanı sanata bulaştırmak oldu. Biz bunu bugüne kadar sanatsal üretimler yapılabilecek setler oluşturarak denedik, çok güzel sonuçlar da aldık ama daha da ileri gidebiliriz. Sanat ile alakadar olmak sırf üretmek değil, takdir etmek, izlemek ve dahil olmaktan geçiyor. Dolayısı ile kişi beğendiği sanatçının orijinal bir eserini alamasa dahi, çok daha ekonomik bir çözüm olan dijital baskısını alarak bu yola ilk adımını atabilir ve keyfine varabilir.

- Çünkü sen tercih ettiğin şartlarda satışını devam ettirirken, biz de ulaşılabilir satışını sunmak istiyoruz. Yani, sen fine art baskılarını ve orijinal işlerini satmaya devam ederken, biz de sana ek bir ulaşılabilir kanal açıp, yepyeni bir kitlenin de işlerinle tanışmasına vesile olmak istiyoruz.

 

Nasıl Baskı Alıyoruz?

280 gr. Tuale kağıda 4 renk dijital baskı alıyoruz. Dijital ya da poster baskı denildiğinde genel olarak akla gelen kuşe kağıda incecik kağıt baskılardan farklı olarak tek başına dahi ayakta duran sapasağlam bir baskı alıyoruz. Aldığımız örnek baskılarla yaptığımız genel fikir yoklamasında aldığımız olumlu tepkiler de kullandığımız materyalin ne kadar doğru olduğunu kanıtlar nitelikteydi :)


 

Nasıl Çalışabiliriz?

- Senden bir kereye mahsus, A3 300 dpi kalitesinde en az 10 adet tercih ettiğin eserlerinin dijital dosyalarını rica ediyoruz.

- Dosyalar elimize ulaştıktan sonra kutudasanatvar.com üzerinde eser görsellerini, baskı dosyalarını ve sayfanı hazırlayıp, onayına göndereceğiz. Sayfanı onaylamanı takiben satışa açacağız.

- Tüm çalışmaların sana ait bir sayfada toplanacak ve her çalışman 3 farklı görsel ile sunulacak.

- Eserlerin 4 renk baskı tekniği ile 280 gr. Tuale kağıda basılacak. Kağıdın dokusunu aşağıdaki fotoğrafta da görebilirsin.

- Gelen siparişlerde baskıya hazırlama, paketleme, kargolama ve sipariş takibine dair tüm işler bizde. Sen yalnızca bir kez dosyanı gönderdikten sonra aylık olarak satış raporuna göz atmanın keyfini sürebilirsin.

Örnek sanatçı sayfalarını incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsin:
https://kutudasanatvar.com/pages/ulasilabilir-sanat


Fiyatlandırma

Her eser A4 ve A3 olmak üzere iki farklı boyutta satışa sunulacak. Şu anda tüm A4 baskılar 90 TL, tüm A3 baskılar ise 120 TL'den satılıyorlar.


Eser sanatçısı olarak her ayın sonunda, o aya ait baskılarının satış raporu email adresine gönderilerek şeffaf bir şekilde satışları takip etmeni sağlamak istiyoruz. Kutudasanatvar.com ya da Trendyol üzerinde satılan ve pazarlama amaçlı ücretsiz gönderisi yapılan her baskın için 20 TL ay sonunda hesabına yatırılacak.Ulaşılabilir Sanat projemizde yer almayı kabul ediyorsan ya da kararını netleştirmeden herhangi bir sorun var ise bana her zaman sarp@kutudasanatvar.com adresimden ya da 05433715691 numaramdan ulaşabilirsin.